Przepuklina tarczy międzykręgowej w wyniku MR

w VIII 2014 RM duża przyśrodkowa - lewostronna przepuklina tarczy między kręgowej o wym AP 8 mm ze znaczną redukcją przedniej płynowej przestrzeni buforowej z całkowitym ograniczeniem zachyłka bocznego lewego z uciskiem na korzeń nerwu rdzeniowego, jestem po 2 rehabilitacjach ćwiczę w domu kregosłup nie boli, nie utykam, gdy chce na leżąco podnieść nogę do góry to bolą ścięgna czy to znaczy że dalej jest ucisk czy po rwie kuszlowej, czy mogę wzmacniać kręgosłup na siłowni

Witam,
siłownię raczej odradzałabym chyba że pod fachowym okiem i w izolowanych pozycjach(może lepiej pochodzić na basen) , bolące ścięgna wskazują na przykurcz mięśni kulszowo-goleniowych.
Pozdrawiam