Przepuklina w bliźnie pooperacyjnej

Witam Serdecznie, Mam przepuklinę w bliznie pooperacyjnej (nad pępkiem) jest mała, ale niestety na operację trzeba czekać. Więc mam takie pytanie Co mogę robić aby sytuacja do czasu operacja nie uległa zmianie na ten gorszy scenariusz jakim jest uwięźnięcie przepukliny? mam ją od Grudnia 2014 - nadal jest taka sama niewidoczna, z łatwością odprowadzalna, wyczuwalna przy napięciu mięśni brzucha. Dziękuje Serdecznie za pomoc. Życzę dużo Zdrowia Pozdrawiam ;)

Witam,
Niestety, niewiele można zrobić. Należy unikać wysiłku fizycznego, dźwigania. Można także zakupić pas brzuszny przepuklinowy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Witam. Dziękuję za życzenia - bardzo przydadzą się, Jeśli wrota przepukliny są szerokie i z łatwością zawartość przepuklinowego worka odprowadza się, to spokojnie - nic się nie zdarzy. Jeśli jednak przepuklina uwięźnie, to co najwyżej pozbędzie się Pan problemu ciut wcześniej. ;)