Przepuklina w odcinku szynym a rehabilitacja

witam jestem kobieta w wieku 57 lat .miesiac temu mialam robiony rezonans magnetyczny ktory wykazal nastepujace zmiany przepuklina w odcinku szyjnym c6c7 i wystepuja czeste bole glowy po lewej stronie.CZy owa przepukline mozna leczyc tylko operacyjnie czy mozna tez rehabilitacja prosze o odpowiedz dziekuje

Informacja co do występowania samej przepukliny krążka międzykręgowego jest niewystarczająca co do oceny dalszego leczenia. Najważniejsze jest czy przepuklina uciska na korzenie nerwowe. Jeśli dochodzi do bezpośredniego ucisku przepukliny na korzenie nerwowe z reguły wymagane jest leczenie operacyjne. Dobrze by było, aby wynik skonsultować z neurologiem bezpośrednio.