Przepuklina wślizgowa a bolesność brzucha

Witam Mam silne bóle w dołku ,po wysiłku schylanie,dzwignięcie prz,ejście 200m wyniki endoskopi :przepuklina wslizgowa rozworu przełyk jeziorko sluzowe wodojasne Błona śluzowa przekrwiona przepuklina wslizgowa,wpust bez zmian.odzwiernik sprawny,okragly,symetryczny.opuszkaicz.zstepujaca dwunastnicy bez zmian.testureazowy ujemny.Prosze mi powiedzieć jakie leki,aby usunac przyczynę bólu,biorę dwa dni PROKIT 50mg,lecz nie ma poprawy,czekam pilnie na Pana odp

Aleksander Ropielewski

Zwykle stosuje się inhibitory pompy protonowej oraz leczenie dietą. W przypadku braku poprawy należy rozważyć leczenie operacyjne.

Małgorzata Panek

Czy wykluczono chorobę niedokrwienna serca? Jeśli tak, a EKG jest prawidłowe, to ból związany jest z więźnięciem przepukliny. Przy nieskuteczności leczenia farmakologicznego powyżej 3 miesięcy i znacznych dolegliwościach, należy rozważyć zabieg fundoplikacji. Proszę udać się do gastrologa. On zaproponuje odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam