Mężczyzna , 25 lat

Witam, mam 25 lat i problem z kręgosłupem, jestem już po kilku rehabilitacjach, zastrzykach z witaminą, środkach przeciwbólowych i rozluźniających mięśnie, po konsultacji neurologa, rehabilitanta oraz neurochirurga. Każda osoba co innego doradza i tak na prawdę nikt nie potrafi mi doradzić jakie rozwiązanie jest najlepsze. W chwili gdy piszę nie mogę długo siedzieć, mam ból w lewej nodze i dolnym odcinku kręgosłupa, ostatnio mam bóle podczas snu, rzadko kiedy jestem wyspany, co wiąże się z tym, że w pracy jestem mało wydajny. Moja sprawność ruchowa wynosi teraz jakieś 70%. Nie mogę długo stać na nogach oraz przebywać w pozycji nachylonej. Czucie w nodze mam pogorszone, ale palce w stopie czuję choć czasem miewam drętwienie w lewej nodze i stopie. Staram się w miarę możliwości ćwiczyć, ale ból mnie zniechęca nawet do codziennych czynności przez co bardzo często mam zły humor i bardzo szybko się denerwuję. Proszę o jakieś wskazówki i porady. Wynik Badania MR, data badania: 04.05.2010 Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego. Zaznaczone cechy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, z obniżeniem jego intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych. Przepuklina tylna centralno-prawoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwowego L5. Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, uwypuklony krążek sięga ku dołowi do tylnej krawędzi trzonu kręgu S1, uciska worek oponowy i wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz uciska lewy korzeń nerwowy S1. Pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych. Nie uwidoczniono wyraźnych cech uwypuklenia się krążków do światła kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Magdalena Parys 67
Lek. Magdalena Parys Stażysta/Rezydent, Warszawa Wawer
Edytuj odpowiedź

Witam! Na podstawie opisu badania MRI, w którym stwierdza się przepukliny oponowe z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych, najlepszym rozwiązaniem wydaje się operacja. Konieczna jest jednak wcześniej konsultacja neurochirurga - należy mieć ze sobą klisze lub płytę z badaniem MRI, gdyż sam opis to za mało. Powodem Pana dolegliwości jest najprawdopodobniej opisany ucisk worka oponowego i korzeni nerwowych - największą szanse zniesienia tego ucisku daje operacja. Decyzje jednak należy podjąć rozważnie po uzyskaniu opinii specjalisty. Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny układu nerwowego – Rezonans magnetyczny jest to nowoczesna i bardzo dokładna metoda przedstawienia przekrojów narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. Inne stosowane skróty i nazwy określające tę metodę diagnostyczną to MRI, MR, tomografia rezonansu magnetycznego.
Wyszukaj lekarza po opiniach