Przepukliny w trzech odcinkach lędźwiowych

witam mam o kilku lat rwę kulszową,powtarza się co pół roku.Rezonas wykazał przepukliny w terzech odcinkach lędźwiowych.Neurochirurg,tylko proponuje zabieg operacyjny,nie dając żadnej gwarancji.Boję się przy każdej rwie biorę leki przeciwzapalne od których już mam wrzód żołądka (nie zapisywano mi osłonowych) Co mam robić?

Witam,
operacje to ostateczność, radzę skonsultować się z innym lekarzem i fizjoterapeutą. Skoro lekarz nie może dać gwarancji ryzyko jest duże.Nie wiem na ile poważne są zmiany,ale skoro ból nie jest ciągły, tylko odnawia się co pół roku warto wypróbować terapię, np. McKenzie.
Pozdrawiam

Witam,
wszystko zależy od tego jak duże są wypukliny i jaki wąski jet kanał w tym miejscu. Skoro jest rwa kulszowa, dochodzi do ucisku na korzeń nerwowy. Zabieg operacyjny to ostateczność, zalecana gdy objawy są silne i nie ustępują, dochodzi do zaniku mięsni. Polecam zabiegi terapii wysokotonowej WADIT program na dyskopatię lędźwiową, wizytę u fizjoterapeuty, terapię manualną i odpowiednio prowadzone ćwiczenia. Powinno być lepiej.
Pozdrawiam

Wszystko zależy od tego jakie są objawy - operacja to ostateczność, w sytuacji gdy mamy problem z pęcherzem, itp. Proponuję spróbować rehabilitacji metodami: mckenzie, cyriax - po wcześniejszym badaniu i przeglądnięciu posiadanej diagnostyki obrazowej.