Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepukliny w trzech odcinkach lędźwiowych

witam mam o kilku lat rwę kulszową,powtarza się co pół roku.Rezonas wykazał przepukliny w terzech odcinkach lędźwiowych.Neurochirurg,tylko proponuje zabieg operacyjny,nie dając żadnej gwarancji.Boję się przy każdej rwie biorę leki przeciwzapalne od których już mam wrzód żołądka (nie zapisywano mi osłonowych) Co mam robić?
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam, operacje to ostateczność, radzę skonsultować się z innym lekarzem i fizjoterapeutą. Skoro lekarz nie może dać gwarancji ryzyko jest duże.Nie wiem na ile poważne są zmiany,ale skoro ból nie jest ciągły, tylko odnawia się co pół roku warto wypróbować terapię, np. McKenzie. Pozdrawiam

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Witam, wszystko zależy od tego jak duże są wypukliny i jaki wąski jet kanał w tym miejscu. Skoro jest rwa kulszowa, dochodzi do ucisku na korzeń nerwowy. Zabieg operacyjny to ostateczność, zalecana gdy objawy są silne i nie ustępują, dochodzi do zaniku mięsni. Polecam zabiegi terapii wysokotonowej WADIT program na dyskopatię lędźwiową, wizytę u fizjoterapeuty, terapię manualną i odpowiednio prowadzone ćwiczenia. Powinno być lepiej. Pozdrawiam

0

Wszystko zależy od tego jakie są objawy - operacja to ostateczność, w sytuacji gdy mamy problem z pęcherzem, itp. Proponuję spróbować rehabilitacji metodami: mckenzie, cyriax - po wcześniejszym badaniu i przeglądnięciu posiadanej diagnostyki obrazowej.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy