Przeraża mnie śmierć, wszechświat i trudno mi wierzyć w Boga

Boję się śmierci panicznie, że nic nie ma, że po prostu ciemność, nicość. Jak przed porodem. Przeraża mnie wielkość świata, wszechświata. Ostatnio coraz trudniej jest mi wierzyć w Boga, Niebo, Piekło. Jak dla mnie to po prostu wymysł ludzi. Boję się śmierci bliskich. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Za parę miesięcy przeprowadzam się, nie chce zostawić mamy chce, żeby czas stanął. Pomóżcie mi bo od kilku miesięcy nie mogę spać!!
ponad rok temu

Witam serdecznie, Czy ten lęk przed śmiercią, utratą bliskich może być związany z czekającą Cię przeprowadzką i związanymi z nią zmianami? Czy oprócz lęku odczuwasz objawy somatyczne? Pozdrawiam