Przerośnięte migdałki u 3-latka

Witam Ponad roku temu z powodu brakiu mowy,i pujscia do przeczkola ,,zaobserwowałam,że mój 3 letni synek ma bardzo przerosnięte migdałki boczne,laryngolog stwierdził,ze trzeci jest w porządku,więc nic nie robimy,a tamta sa przerosnieto bo chodzi do przeczkola i czesciej choruje.Mowa ruszyła,ale martwi się,czy one się zmniejsza same?,jesli tak to kiedy?Na poczatku synek chrapał jak spał,teraz nie,jedyne co to czesto ma otwarta buzie w ciągu dnia i w nocy.Nie portafi podniesc jezyka do góry .

Do oddychania służy człowiekowi tylko nos. Buzia jest do jedzenia i do gadania. Nigdy nie spotyka się w tym wieku tylko przerostu migdałków podniebiennych. Istnieje zawsze przerost trzeciego migdałka. Usuń go jak najszybciej ba za rok, dwa trzeba będzie tez zmniejszać operacyjnie migdałki podniebienne czyli boczne. Języka nie podnosi i ma wadę wymowy bo może trzeba podciąć wędzidełko języka. Zmieńcie laryngologa i idźcie do psychologa oraz logopedy.