Przerost blizny do powięzi w podbrzuszu

Jestem po kolektomii dn.08.11.2015 mam przerost blizny do powięzi w podbrzuszu co estetycznie wygląda jak zwis skóry po odchudzaniu a zdrowotnie ciągnie , boli /a z natury jestem szczupła/. Czy można to chirurgicznie usunąć, spowodować by blizna długości 12 cm była ruchoma . Dziękuję za wszelkie porady. Renata

Oczywiście, takż źle wyglądającą bliznę można usunąć lub poprawić tak aby była prawie niewidoczna. Ponieważ jak wynika z Pani opisu operacja odbyła się niedawno, blizna nie jest jeszcze całkowicie ukształtowana. Radziłbym z zabiegiem korekcyjnym ( plastycznym ), odczekać 2-3 miesiące.