Przerost flory bakteryjnej skóry a zapach ciała

Witam. Mam na imię Beata. Mam 24 l. Od wielu lat borykam się z nieprzyjemnym zapachem ciała mimo dbania o higienę osobistą. Mój zapach przypomina odór kału, a rano często pachnę jakby stęchlizną. Jeśli użyje antyperspirantu zapach potu nie jest dokuczliwy. Badania wykazały przerost flory bakteryjnej, dość spory. Leki pomogły, ale smród pozostał. Nie mam helicobacter pylori, kandydozy, cukrzycy - badania to potwierdzają. Ogólny stan zdrowia jest dobry. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

NIestety medycyna konwencjonalna nie dysponuje skutecznymi metodami walki z nieprzyjemnym zapachem ciała w sytuacji braku uchwytnych przyczyn takiego stanu (tzn, choroby metaboliczne, kolonizacja grzybami lub przerost bakteryjny).