Przerost komory serca a trenowanie sportu

moj syn ma przerost lewej komory serca trenuje skok w dal lekarz sportowy wydal zgode na treningi a ja sie martwie ma osiemnascie lat

Witam serdecznie. Dużo zależy od stopnia przerostu serca. Ze skrajnym przerostem lewej komory serca, rzeczywiście wiąże się zwiększone ryzyko zaburzeń rytmu i arytmii – częstoskurczu komorowego i migotania komór.