Przerost komory serca u 47-latka

Dzień dobry. Mój tata ma przerost lewej komory, ma 47 lat. Od zawsze miał to powiększone, odkąd byłam mała. Poza tym zdrowo się odżywia, sporo się rusza, nie pali papierosów i rzadko pije alkohol. Czy taki przerost jest groźny dla zdrowia? Czytałam, że może prowadzić do zawału? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Zależy to od stopnia przerostu komory. Nieznaczny przerost komory nie jest dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Tata musi być pod kontrolą kardiologa.