Przerwa między zmianą tabletek antykoncepcyjnych

Po trzech miesiącach odstawiłam tabletki antykonc. OVULASTAN. Teraz mija pierwszy miesiąc, jak ich nie biorę. Ginekolog przepisał mi inne tabletki (YASMINELLE). Czy mogę zacząć je brać już od następnej miesiączki, czy lepiej zrobić przerwę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do przyjęcia nowego preparatu już w tym cyklu. Proszę pamiętać aby rozpocząć stosowanie od pierwszego dnia krwawienia.