Przerwa od tabletek antykoncepcyjnych Sylvie

Witam. Miałam 2 miesięczną przerwę od tabletek sylvie 20. Miesiąc temu podczas okresu współżyłam z chłopakiem w formie stosunku przerywanego, ostatni stosunek był w 4 dzień okresu. Obecnie okres pojawił się w terminie i rozpoczęłam kolejne opakowanie sylvie. Okres był normalny na początku, jednak po zażyciu pierwszej tabletki zmienił formę na plamienie. Obecnie nie ma go prawie w ogóle, a zażyłam już dwie tabletki. Czy po dwu miesięcznej przerwie mogą być takie anomalie z okresem? Wszystko ok?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyjęcie tabletek mogło spowodować takie zmiany, jeśli powtórzą się przy kolejnej miesiączce, radzę skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Podczas antykoncepcji mogą występować zaburzenia cyklu. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam.