Przerwa po zażyciu 6 tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Wyjeżdżając na weekend zapomniałam zabrać ze sobą tabletek więc nastąpiła przerwa już po 6 pigułkach. Teraz mam krwawienie intensywniejsze niż zwykle. Moje pytanie brzmi czy mogę od razu teraz zacząć kolejne opakowanie czy lepiej poczekać aż dostane normalny okres i na nowo od pierwszego dnia brać? Czy mogę wykorzystać pozostałe jeszcze tabletki (15). Jaka w danym przypadku bedzie skutecznośc antykoncpcyjna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję odczekać do nowego cyklu czyli aż pojawi się fizjologiczny okres. Wtedy to proszę rozpocząć kolejne opakowanie. Pozostałe tabletki można wykorzystać, przesuwając tym samy krwawienie z odstawienia o 1-15 dni ( w zależności ile tabletek Pani dodatkowo przyjmie) po wykorzystaniu 21 z głównego opakowania. Nie spowoduje to zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej.