Przerwa w stosowaniu antykoncepcji a jej skuteczność

Dobry wieczór. Planuję zrobić przerwę w stosowaniu antykoncepcji. Czy mogę przerwać stosowanie antykoncepcji hormonalnej (przyjmuję tabletki Daylette) na 3 miesiące i po tym czasie zacząć ponownie je przyjmować? Czy antykoncepcja ponownie będzie działać jak poprzednio? Czy taka przerwa jest bezpieczna dla mojego organizmu? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Po przerwaniu stosowania antykoncepcji wskazana byłaby wizyta u ginekologa przed ponownym rozpoczęciem stosowania tabletek. Należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu w pierwszym cyklu stosowania od nowa tabletek. Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam