Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerwa w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej po pominięciu tabletki

witam serdecznie, od 4 miesiecy przyjmuje doustna antykoncepcje hormonalna - ovulastan. w 3. dniu zazylam tabletke (jak zawsze o 7.00), od godziny 8.00 wystapily wymioty i biegunka (zatrucie). niestety w nadziei (raczej mylnej), ze tabletka sie wchlonela nie przyjelam dodatkowej tabletki, tak jak zaleca ulotka. moje pytanie brzmi: czy mam do konca wykorzystac ten blister, zrobic 7-dniowa przerwe i zaczac kolejny, aby byc skutecznie zabezpieczona? bardzo prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie, W takim przypadku proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną (prezerwatywy) przez 7 dni od daty pominięcia tabletki. Po tym czasie, przy założeniu systematycznego przyjmowania tabletek ochrona antykoncepcyjna będzie ponownie zachowana.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jeśli wymioty wystąpiły 1 raz i dotyczyły 1 tabletki to proszę kontynuować i być pewną zabezpieczenia. Jeśli natomiast trwało to 2 lub więcej dni to stosować lek nadal ale zabezpieczać się dodatkowo np. prezerwatywą. Dr med. Leszek Włodarczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy