Przerwa w terapii depresji nerwicowej

Witam. Mam prawie 31 lat i choruję od młodości na depresję nerwicową (wiem o tym dopiero od paru lat). Po prawie 4 latach terapii w nurcie psychodynamicznym moja terapeutka poinformowała mnie, że od czerwca będzie 5 miesięcy przerwy w terapii. Zaskoczyła mnie tym i nie wiem co dalej. Czy powinienem czekać na jej powrót? Czy powinna mi mimo wszystko powiedzieć co jest przyczyną tej przerwy? Jak może to wpłynąć na dalszą terapię? Pozdrawiam

Witam,
najlepiej porozmawiać ze swoją terapeutką i zadać jej powyższe pytania.Rozumiem, że się Pani zaniepokoiła, ponieważ nie zna przyczyny przerwy. Tym bardziej zachęcam do otwartej rozmowy w czasie sesji. Najtrudniej Pani będzie czekać 5 miesięcy bez rozmowy o swoim zaskoczeniu.
Powodzenia

Witam, rozumiem Pana obawy, proszę podzielić się z terapeutką swoimi wątpliwościami i niepokojem oraz pytać o wszystko, co dla Pana niejasne. Pozdrawiam serdecznie.

Każda przerwa w terapii, zwłaszcza dłuższa powinna być z wyprzedzeniem i szczegółowo omówiona na sesji. Warunek wcześniejszego powiadomienia został spełniony, zatem jest czas aby te i inne pytania zadać bezpośrednio terapeutce i wspólnie omówić znaczenie i konsekwencje takiej przerwy, oraz ewentualne postępowanie w okresie pogorszeń podczas braku terapii.