Przerwałam przyjmowanie tabletek. Kiedy mogę zacząć następne opakowanie?

Mam 20 lat, przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne przez rok. Zostało mi w opakowaniu 8 tabletek, ale niestety zgubiłam je. Nie wiem jakim cudem. Przerwałam je, ponieważ już 3 dzień ich nie biorę. Kiedy mogę zacząć następne opakowanie? Wtedy, kiedy mi się zacznie okres? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W najbliższym czasie powinno pojawić się u Pani krwawienie z odstawienia (reakcja na spadek stężenia hormonów we krwi). Potem nastąpi "zwykły" cykl owulacyjny, a po nim "prawdziwa" miesiączka. W pierwszym dniu tej "prawdziwej" miesiączki (a więc co najmniej za miesiąc) może Pani rozpocząć stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Tylko proszę brać pod uwagę, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej owulacja może nastąpić z opóźnieniem, a więc cały cykl może być dłuższy niż zazwyczaj i miesiączka też może się spóźniać.

Pozdrawiam!