Przerwałam stosowanie tabletek i krwawienie nie ustępuje - co robić?

Od 04.12.2010r. zaczęłam pierwszy raz stosować tabletki antykoncepcyjne. Brałam je do 10.12.2010r. czyli wzięłam 7 tabletek. Czy mogłam przestać je brać,  czy też nie? Podczas brania było lekkie krwawienie, ale 13.12.2010r. krwawienie wygląda do dziś jak okres. Czym jest to spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli odstawiła Pani tabletki ze względu na pojawienie się krwawienia, to może znaczyć, że lekarz nie uprzedził Pani o możliwości wystąpienia krwawień w trakcie brania kilku pierwszych opakowań tabletek, kiedy organizm się do nich przyzwyczaja. Oczywiście mogła Pani odstawić tabletki, kiedy tylko Pani tego zapragnęła, natomiast obecnie trudno jest przewidzieć jak zachowa się Pani organizm. Krwawienie, którego Pani obecnie doświadcza, jest tzw. krwawieniem z odstawienia, występującym zwykle przy przerwie w zażywaniu tabletek. Powinno ono ustać za kilka dni, po czym powinien powrócić naturalny cykl z owulacjami i miesiączkami.

Pozdrawiam serdecznie!