Przerwałam tabletki i zaczęłam następne opakowanie - czy jestem zabezpieczona?

Przerwałam tabletki. Zostało mi w opakowaniu 8 tabletek, ale niestety zgubiłam je. Nie wiem jakim cudem. Przerwałam je, ponieważ już 3 dzień ich nie brałam. Po kilku dniach dostałam krwawienie i zaczęłam następne opakowanie. Teraz wiem, że źle zrobiłam, bo powinnam poczekać miesiąc. Teraz już kończę to opakowanie i mam cały czas jakieś plamienie. Czy byłam zabezpieczona cały czas czy nie? Co mam teraz robić? Proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zabezpieczenie mogło w tej sytuacji nie być pełne. Najlepiej byłoby, gdyby po przedwczesnym przerwaniu poprzedniego opakowania odczekała Pani równo 7 dni i rozpoczęła wtedy nowy blister. Proszę wykonać test ciążowy, aby upewnić się, że nie doszło do zapłodnienia. Jeśli wykluczy Pani ciążę, może Pani kontynuować antykoncepcję według standardowego schematu (po bieżącym opakowaniu zrobić 7-dniową przerwę i następnie rozpocząć kolejne opakowanie).

Pozdrawiam serdecznie!