Przerwałam tabletki w połowie opakowania - co to za krwawienie?

Od 2XII zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jednak nie służyły mi one (tak jak poprzednie, które przyjmowałam przez 2 miesiące) i po konsultacji z moją panią ginekolog odstawiłam je po zażyciu 9 tabletek. Miałam 5-dniowe krwawienie, jednak nie wiem czy traktować je jak okres czy plamienie, ponieważ było lżejsze niż typowy okres. Czy i jak odstawienie może wpłynąć na opóźnianie się okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To krwawienie miało charakter krwawienia z odstawienia, podobnie jak krwawienia w trakcie przerw przy zażywaniu tabletek. Teraz dojdzie u Pani do owulacji, a czternaście dni później powinna pojawić się miesiączka. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie powróci normalna praca jajników, dlatego też trudno przewidzieć datę kolejnej miesiączki. W ciągu dwóch-trzech miesięcy cykl powinien się jednak w pełni wyregulować.

Pozdrawiam serdecznie!