Przerwałam zażywanie tabletek, kiedy teraz mogę do nich powrócić?

Witam! Mam 21 lat. Od 6 lat z przerwami łykam tabletki antykoncepcyjne. Lepiej zażywać je ciągle jeśli się zacznie by nie zaburzać porządku, czy dobrze jest robić przerwy? Jeśli tak, to co ile i na jak długo? Po ostatniej przerwie jaką miałam znowu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, brałam je 7 miesięcy i w tym miesiącu przerwałam, jednak stwierdziłam, że chce je brać. Czy jak zacznę je brać od przyszłego miesiąca to coś będzie nie tak? Wyjdzie na to jakbym miała miesiąc przerwy. Powinnam zacząć je łykać od przyszłego miesiąca tak jakbym brała je dalej czy z pierwszym dniem okresu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Powinna Pani  przyjąć pierwszą  tabletkę w pierwszym dniu miesiączki. Miesięczna przerwa w przyjmowaniu tabletek nie będzie miała negatywnego wpływu.

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie ma potrzeby robienia przerw. Chyba, że ginekolog prowadzący widzi przeciwwskazania do dalszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam