Przerwanie błony dziewiczej przez lekarza

czy można iść do ginekologa w celu przerwania błony dziewiczej a jeżeli tak to jak to wygląda i czy stosuje sie jakies znieczulenie miejscowe?

Zabieg hymenotomii czyli nacięcia błony śluzowej jest procedurą chirurgiczną i powinien być wykonywany w odpowiednich warunkach. W zależności od anatomii błony może być wykonany albo w znieczuleniu miejscowym albo krótkim znieczuleniu dożylnym wykonany przez anestezjologa. Drugi sposób jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjentki.