Przerwanie stosowania Daylette i ponowne zażywanie po miesięcznej przerwie

Witam , brałam tabletki daylette ale zrobiłam za dużą przerwe ( zapomniałam zrealizować recepte na czas) i nie wiem od kiedy mam zacząć przyjmować je na nowo. Czy po miesięcznej przerwie można ponownie brać tabletki w pierwszym dniu miesiączki? Od kiedy mam zacząć je stosować?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, powinna Pani zacząć przyjmować nowe opakowanie od 1. dnia kolejnej miesiączki, a do tego czasu zastosować inną metodę antykoncepcji.