Przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a krótki okres i silny ból brzucha

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez ok.7 lat bez przerwy. 3/4 miesiące temu przestałam je brać. Ostatnią miesiączkę miałam miesiąc temu - 4 sierpnia. We wrześniu również dostałam miesiączkę - 3 września, a więc zgodnie z terminem.Trwała ona jednak tylko 3 dni( 2 dni była dość obfita, ostatni już mało) przy czym dość silne bóle brzucha. Czym może to być spowodowane?Ciążą czy może zaprzestaniem brania tabletek antykoncepcyjnych.Proszę o odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu należy wykonać test ciążowy dostępny w aptece bez recepty. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości bólowe będą pojawiały się podczas następnych cykli to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa