Przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a stosunek a ryzyko ciąży

Mam 19lat. Przez miesiac bralam regularnie tabletki antykoncepcyjne. 10.10 dostalam miesiaczki. W dniu kiedy powinnam wziac tabletki nie zrobilam tego poniewaz zle sie czulam przez nie. Dnia 16.10 kochalam sie bez zabezpieczeniam. Jest mozliwosc zajscia w ciaze?

Aleksander Ropielewski

Na pewno ryzyko zajścia w ciążę jest większe niż przy regularnym przyjmowaniu tabletek. Ponadto ryzyko jest różne w zależności od tego, w którym tygodniu przyjmowania doszło do pominięcia dawki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski