Przerwanie terapii z powodu wyjazdu i myśli samobójcze u 32-latki z osobowością borderline

Mam 32 lata.Od roku chodzę do psychologa, od miesiąca biorę nextram. Mam osobowość bordeline. W tej chwili terapia jest przerwana z powodu mojego wyjazdu, który okazał się całkowitym błędem, co jeszcze bardziej pogorszyło mój stan.Czekam na psychoterapię, ale to jeszcze potrwa ok 2mce. Jedyna rzeczą o której mysle to chęć śmierci,nie mam siły już na szukanie pracy,rozmowy ze znajomymi, chce po prostu zniknąć. Do niczego juz nie dojdę,nie mam rodziny,mieszkam z mamą.Czy cos jest w stanie mi pomóc?

Witam,
rozumiem Pani stan, jednak warto postarać zebrać resztki sił i poczekać na spotkanie z psychoterapeutą, zdaje się, że skoro udało się zebrać siły na wyjazd to jednak ma ich Pani nieco (chociaż rozumiem, także stan wyczerpania), jednak pewnie gdyby się zastanowić na pewno znajdzie Pani w swoim życiu chwile w których wykazywała się Pani ogromnym chartem ducha (wiem, że osoby z tym zaburzeniem o którym Pani pisze potrafią być niezmiernie silne!). Proszę starać się mieć na myśli te dobre chwile i do nich wracać w myślach, w tym oczekiwaniu. Proszę skupić się na swoich zasobach i postarać się je wykorzystać :) W razie silnego kryzysu proszę nie zapominać o możliwości zgłoszenia się do szpitala. Pozdrawiam, wierzę, ze uda się wytrwać do czasu kolejnej wizyty u terapeuty. Powodzenia !!! .

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może dobrym wyborem byłoby łączenie psychoterapii z leczeniem farmakologicznym. W sytuacji kryzysu psychicznego, myśli samobójczych, pomoc lekarska oraz psychologiczna, łącznie z pobytem w szpitalu będzie dla Pani dostępna bez konieczności oczekiwania.

Pozdrawiam!