Przerwy kilkugodzinne w stosowaniu N****- zmniejszona skuteczność?

Witam, Mam pewien problem. Po stosunku mój chłopak zawsze jest poobcierany przez krążek. Często musimy przez to unikać zbliżeń przez kolejnych parę dni. Nie wiem co zrobić, ponieważ jestem zadowolona z krążków i mam chorobę refluksową, więc nie chce podrażniać bardziej układu pokarmowego tabletkami. Myślę nad zrezygnowaniem całkowitym z antykoncepcji hormonalnej, ale raczej się na to nie zdecyduje, ponieważ moje nieregularne miesiączki powodują, że żyje w ciągłym stresie bez pewnego zabezpieczenia. Dlatego też mam pytanie: Czy jeżeli podczas każdego stosunku będę wyjmować nuvaring na okres do 3 godzin, to jej skuteczność się nie zmniejszy? Biorąc pod uwagę, że stosunki mogą się zdarzać parę razy dziennie lub codziennie. Czy to nie ma wpływu jeżeli podczas stosowania krążka jest tyle przerw? Czy są to godziny awaryjne i raczej odradzane? Czy w takim przypadku podczas przerwy 7-dniowej również byłabym zabezpieczona? Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli przerwy będą zdażać się tak często, jak to Pani sugeruje, skuteczność może być zmniejszona.
Tabletki nie muszą nasilać objawów choroby refluksowej. Może warto spróbować?
Dobrym rozwiązaniem mogą się również okazać plastry antykoncepcyjne.