Przerwy pomiędzy kolejnymi zdjęciami rtg

Witam w okresie 2 miesięcy miałam zrobione 7 zdjęć rtg. Odcinek szyjny przód i bok, prześwietlenie przedramienia przód i bok, prześwietlenie odcinka lędźwiowego przód i bok oraz prześwietlenie płuc. Teraz dostałam kolejne skierowanie na prześwietlenie przełyku z kontrastem. Moje pytanie brzmi czy w tak krótkim czasie mogę zrobić to badanie? Czy lepiej poczekać? Dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Jeśli został Pan skierowany na badania RTG przez lekarza, to znaczy, że są one konieczne w procesie diagnostycznym. Oczywiście ilość badań RTG należy ograniczyć do minimum, dlatego też można je wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Dawki promieniowania rentgenowskiego są we współczesnej radiologii, dawkami bezpiecznymi dla pacjenta, więc nie ma powodów do obaw. Jeśli mimo wszystko jeśli ma Pani dalej wątpliwości to proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni RTG, w której będzie miała Pani wykonywane badanie.

Pozdrawiam.