Przerywany stosunek w 16. dniu cyklu i przyjęcie Escapelle a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, kochałam się z partnerem w 16 dniu cyklu, cykle mam nieregularne trwają od 27 dni do 35 dni, ostatni cykl trwał 27 dni. Stosunek był stosunkowo krótki i został przerwany, nie doszło do wytrysku wewnętrznego, po 62 h wzięłam Escapelle. Po jakim czasie mogę zrobić test ciążowy? Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji szansa na ciążę jest dość mała, ale nie można jej wykluczyć, gdyż tabletka postkoitalna została przyjęta po dość długi okresie od stosunku. Test ciążowy proszę wykonać w 14 dniu po stosunku.