Przerzedzenie włosów na czubku głowy

Witam. Moja córka ma 17 lat i ostatnio zauważyłam, że włosy na czubku jej głowy są strasznie rzadkie. Włosy myje prawie codziennie, prostuje rzadko - ok. 1 raz na mies. Czy to może być przyczyną przerzadzania włosów? Jak można zapobiec temu zjawisku?

Witam
Z problemem wypadania włosów należy koniecznie zgłosić się do dermatologa. Ani mycie, ani prostowanie nie powinny spowodować wypadania włosów. Częste używanie prostownicy może spowodować nadmierne wysuszenie łodygi włosa i łamliwość włosów. Polecam wykonanie badań krwi u córki np. morfologię, badanie tarczycy (TSH, FT3, FT4), ferrytynę, poziom glukozy. Ważny jest także poziom hormonów płciowych. Polecam kontrolną wizytę u ginekologa. Czy waga córki jest prawidłowa? Zachęcam do wizyty u lekarza, ponieważ im wcześniej zdiagnozuje się problem i rozpocznie leczenie, tym lepiej.