Przesadne zainteresowanie jednym przedmiotem przez 20-miesięcznego dziecka

Witam.Moj 20msc syn wskazuje przesadne zainteresowanie drzwiami,nie przejdzie obojetnie obok nich,potrafi pol spaceru lub czasu na placu zabaw spedzic przy drzwiach probujac je kluczem otworzyc, i ciagle slysze,,dzziii,, czyli drzwi. Oprocz tego jest fajnym i bystrym chlopcem, czy takie zainteresowanie jedna dziedzina sa niepokojące?

Witam. Proszę się nie niepokoić. Zafascynowanie niespełna 2-letniego dziecka jakimś pojedynczym przedmiotem jest zupełnie normalne. Dziecko w tym wieku aktywnie poznaje świat, wszystko jest dla niego nowe i ciekawe. Drzwi są fascynujące, ponieważ można przez nie wchodzić i wychodzić, a z punktu widzenia tak małego dziecka: pojawiać się i znikać. To przecież czary! Nic dziwnego, że synek tak się zachwyca i koniecznie chce zaglądać w to zaczarowane miejsce. W dalszej kolejności pewnie pojawią się schody, wchodzenie i schodzenie bez końca :-)