Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Zapraszam do swego gabinetu, lub do kogoś specjaluzującego się w chirodoncji - zespołowym leczeniu wad postawy, zgryzu i stawu skroniowo-żuchwowego. To schorzenie jest bezpośrednio spowodowane niestabilnością zespołu stawu krzyżowo-biodrowego i powstającym na skutek tego zaciskaniem zębów, ewentualną wadą zgryzu i towarzyszącą jej asymetrią twarzowo-czaszkową. Pozdrawiam

0
Lek. dent. Marcin Dolecki
Lek. dent. Marcin Dolecki

proszę skonsultować problem z lekarzem stomatologiem zajmującym się leczeniem schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Problemy z żuchwą tzn. przeskakiwanie i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym mogą być objawem choroby okluzyjnej zębów. Polega ona na niedopasowaniu zębów górnych z tymi dolnymi, czego źródłem są m.in. krzywo wyrzynające się ósemki, wady szkieletowe, wady zgryzu, niedopasowane wypełnienia lub protezy zębowe, luki w zgryzie. Po pierwsze, powinien Pan odwiedzić specjalistę stomatologa zajmującego się terapią zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Ekspert zdiagnozuje problem, wykona dodatkowe zdjęcia RTG, badanie elektroniczną kalką zgryzową - i w zależności od przyczyny, zleci albo leczenie ortodontyczne, ekstrakcję ósemek, odbudowę zębów, albo inne dogodne rozwiązanie. Takie zaburzenia można z powodzeniem leczyć. Proszę też pamiętać, że stres potęguje takie objawy.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty