Przeskakiwanie szczęki i skurcz

Od jakiegoś czasu szczęka mi przeskakuje. Zaczęło się od tego, że jak ostatni raz byłam na basenie dostałam jakiegoś skurczu i nie mogłam otworzyć szczęki na całą szerokość tylko na jakieś 3cm. Następnym razem znowu to się powtórzyło. Teraz często jak jem szczeka mi przeskakuje, nie tylko jak jem ale też jak ziewam jub po nią prostu ruszam . Co mogę z tym zrobić? Można to leczyć? Czy to coś poważnego i mam się tym martwić?

Tak, należy Panią leczyć.Koniecznie proszę udać się do specjalisty od dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych, zdiagnozuje Panią na podstawie badania klinicznego oraz zdjęcia ssż.

Witam. Przyczyną Twoich dolegliwści mogą być wady zgryzu, wady postawy ciała, urazy, zaciskanie mięśni żwaczowych, liczne braki zębowe, rozchwiane i przemieszczone zęby, nieprawidłowo wykonane lub przestarzałe protezy, starcie zębów spowodowane zgrzytaniem zębów - bruksizm.
Jak możemy pomóc sobie sami?
Często rozluźniać mięśnie trzymając szczęki z dala od siebie.
Utrzymywać prawidłową postawę ciała.
Jeść miękkie potrawy.
Nie żuć gumy!
Relaksować się !
Stosować okłady zimne lub ciepłe. Jedne i drugie relaksują mięśnie i łagodzą ból.
Poprosić swojego dentystę o skierowanie do Poradni leczącej schorzenia ssż

Bez badania stomatologicznego trudno ocenić co jest przyczyną trzasków w stawach.Przyczyn może być wiele. Od zmian w zgryzie z powodu wyrzynających się zębów mądrości po wady zgryzu po bruksizm czyli nawykowe zaciskanie zębów. Proponuję skontaktować się ze swoim stomatologiem. On najlepiej oceni co jest przyczyną "przeskakiwania".Jeżeli brak jest przyczyn "zębowych" może trzeba wykonać szynę relaksacyjną. Pozdrawiam

Konieczna jest konsultacja i wykonanie RTG. Podstawą jest wyleczenie wszystkich zębów oraz uzupełnienie braków jeśli takie występują. Szyna relaksacyjna stosowana na noc powinna rozwiązać problem.