Przeskakiwanie w obrębie kolana po rekonstrukcji ACL

rok temu miałam przeprowadzoną rekonstrukcje acl, wszystko było w porządku lecz od pewnego czasu mam uczucie jak by mi coś przeskakiwało w kolanie czuje lekki ból kolana, robiąc test szufladkowy kolano wyjeżda mi na ok 5mm. czy mogło dojść uszkodzenia więzadła bądź rozciągnięcia. pozdrawiam serdecznie

Aleksander Ropielewski

Tak. Zdarza się, że miejsca przyczepu wiezadeł ulegają przemieszceniu i więzadło nie spełnia wtedy swojej funkcji. W takiej sytuacji konieczna jest reoperacja.