Przeskakiwanie w sercu, połączone z uczuciem strachu i pustki w klatce piersiowej

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z nerwicą lękową. Od czasu do czasu występuje u mnie takie dziwne przeskakiwanie w sercu, połączone z uczuciem strachu i takiej dziwnej pustki w klatce piersiowej. Jak sam sobie mierzę puls w tym momencie to wygląda to tak jakby się serce zatrzymywała na chwilkę. Miałem Holtera 24h i wyszło tylko 2-5 epizodów( akurat w tym czasie przeskakiwanie czułem tylko raz), w Echu serca wyszło powiększenie tętnicy płucnej i jakieś niedomykanie przedsionka.

Witam,

w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii dlatego w przypadku potwierdzenia nerwicy, zachęcam Pana do zdecydowanie się na psychoterapię.
Zachęcam więc do skontaktowania się z psychologiem, a jednocześnie pozostania w kontakcie z lekarzem, który będzie kontrolował stan Pana zdrowia pod kątem problemów z sercem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel