Przeskakiwanie w szczęce po noszeniu aparatu ortodontycznego

Przez dwa lata nosiłam aparat na zębach i od czasu kiedy mi go zdjęto mam problem ze szczęką, przeskakuje mi i strzela i czasem jak otwieram buzie to blokuje mi sie tak że nie moge jej zamknąć. Wcześniej tak nie mialam i stąd wlaśnie moje pytanie:) od czego tak mam i czy może to być wina aparatu ?

Zwykle, zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego jest bezpośrednio związane z niestabilnością zespołu stawu krzyżowo-biodrowego ( i zaciskaniem zębów a w konsekwencji zbyt zamkniętym zgryzem) a także z przemieszczeniem żuchwy do tyłu i do góry, czasami też przechyleniem płaszczyzny zgryzu względem podstawy czaszki. Leczenie ortodontyczne mogło ale nie musiało mieć wpływu na powstanie zaburzenia. Czas na dokładną diagnozę wady postawy i analizę wad kostnych czaszki, a następnie leczenie.

Może tak być , zmiany w okluzji mogły spowodować zmiany w wysokości zwarcia .
Staw na to jest nie gotowy i być może się nie przystosuje , stąd problemy ze stawem.