Przeskakiwanie żuchwy przy szerszym rozwarciu i ból mięśni szczęki

Mam takie pytanie chyba ortopedyczno-ortodontyczno-stomatologiczne , co to takiego jeśli od kilku lat przy trochę szerszym rozwarciu powyżej 2 cm bardzo strzyka/strzela/przeskakuje żuchwa z lewej strony i przy trochę intensywniejszym gryzieniu bolą mięśnie szczęki z tej strony , że trzeba rozwierać szczękę żeby mięśnie rozluźnić co jakiś czas , także bark prawy mi bardzo głośno strzela przy trochę szybszych obrotach ręki do tyłu , z góry dziękuję za odpowiedz i życzę miłego dnia

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

koniecznie proszę udać się do stomatologa zajmującego się schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, zbada i dokłądnie określi co jest przyczyną
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Proszę skonsultować się z lekarzem dentystą zajmującym się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Konieczna jest diagnostyka ( także radiologiczna ). Lekarz po przeprowadzeniu badań wdroży właściwe postępowanie.