Przeskakująca szczęka u 23-latka

Witam, w wieku 7 lat straciłem jedną dwójkę, stomatolog doradził żeby nie wstawiać implantu bo ząbki się przesuną, że nie będzie widać. Teraz w wieku 22 lat mam problem z przeskakującą szczęką (z tej strony gdzie brakuje dwójki) i zastanawiam się czy te przeskoki stawu mogą być przyczyną przesunięcia się zębów? Dodatkowo na dolnej szczęce zęby się "cisną" i wychodzą do przodu i tyłu. Liczę na pomoc od Państwa, pozdrawiam!

Podejrzewam, że ma Pan zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego, soowodowane zespołem przyczyn - wadą postawy, zwyrodnieniem stawu krzyżowo-biodrowego, zaciskaniem zębów, i wadą zgryzu, która najprawdopodobniej nie ogranicza się tylko do braku dwójki i przesunięcia się zębów w tym rejonie. Pozdrawiam

W związku z Pana dolegliwościami radzę skonsultować się z ortodontą oraz z lekarzem dentystą zajmującym się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego. Konieczna jest współpraca kilku lekarzy.