Przeskoczenie kolana po rekonstrukcji ACL

Witam, 10 czerwca miałam operację kolana, wykonano mi rekonstrukcję ACL i usunięcie łąkotki. Dziś w nocy spałam niespokojnie i niefortunnie zgięłam kolano. Poczułam, że przeskoczyło mi kolano, towarzyszył przy tym ból. Czy powinnam skontaktować się z lekarzem?

Witam,
Jeżeli był to jednorazowy epizod, a kolano nie opuchło i nie boli myśle, ze moze Pani wstrzymać sie z wizyta. Jeżeli jednak taka sytuacja powtórzy sie badz kolano zacznie bolec, będzie opuchnięte lub niestabilne prosze niezwłocznie skontaktować sie z lekarzem operującym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia

Jeśli czuje Pani ból w kolanie lub pojawił się obrzęk lub jeśli ma Pani wrażenie że kolano stało się niestabilne należy bezwzględnie zgłosić się do lekarza prowadzącego aby wykluczyć uszkodzenie przeszczepu. Kolano mogło również "przeskoczyć" z powodu rozprężenia się gazu w stawie spowodowanego gwałtowną zmianą pozycji.