Prześladowanie dziewczyny po kłótni

Witam mam na imię Patryk mam 18 lat mam 4 lata starszą dziewczynę.Mój problem polega na tym że gdy w kłótniach chce dziewczyna odpocząć nie potrafię jej dać spokoju polega to na tym że ją szantażuje,prześladuję,straszę że sie zabiję,sam się okaleczam,dzwonię do niej i wysyłam wiadomości po tys razy dziennie stoję pod jej balkonem pukam do jej drzwi i robię hałas na cały blok.Jednym zdaniem zachowuje się jak stalker.Nie potrafię jej dać odpocząć i namyślić się.Jak mam się tego oduczyć? pomocy

Witam serdecznie

Ważne , że Pan sam dostrzega , że Pana zachowanie wobec dziewczyny jest bardzo niepokojące i udręczające Pana dziewczynę. Powinien Pan skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże Panu uporać się z tymi zachowaniami. Terapia par też mogłaby Państwu pomóc odpowiedzieć na pytanie w czym tkwi problem i pomóc poradzić sobie z tymi zachowaniami.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Proszę Pana,
Po pierwsze zauważmy dużą zaletę, te mianowicie, że zdaje Pan sobie sprawę z niekorzystności tych zachowań. To bardzo dobrze. Proponuję, by skorzystał Pan z konsultacji z psychologiem. Taka konsultacja spowoduje poprawę i pomoże Panu zrozumieć zachowania i powstrzymywać się przed nimi.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Warto przyjrzeć się skąd to wynika? Być może z niskiej samooceny? Lęku przed odrzuceniem? Warto tez skonfrontować się z tym, ze w pewnym momencie szantaż nie zadziała oraz z pytaniem, czy na pewno chce Pan, by dziewczyna była z Panem w wyniku szantażu, a nie z miłości?
Dobrym pomysłem byłaby konsultacja z psychologiem.