Prześladowanie i groźby od chłopaka

Czesc.Mam 18lat, od roku meczy, neka mnie 19letni chlopak.Ubzdural sobie ze kiedys bylismy razem, bo czesto pisalismy. Teraz caly czas mnie neka, grozi, szantazuje.Mowi ze zrobi cos moim braciom, najblizszym. Mam etgo wszytskiego dosyc. Caly czas sms i dzwonienie. I doszlo do pieniedzy. Chce sie od niego uwolnic, a on wzamian chce 350zl(bo kiedys sam doladowywal mi konto bo MIALAM z nim pisac to byl rozkaz). Wyzywa od najgorszych, potem mowi ze kocha i tak w kolko...Pomozcie!;(

Warto jasno i wyraźnie stawiać granice. Warto także, by poszukała Pani wsparcia u najbliższych, a także instytucji tym się zajmujących- szantaż z żądaniem pieniędzy można zgłosić na policję podobnie jak groźby pod Pani adresem, czy adresem bliskich, są już groźbami karalnymi, szczególnie, jeśli ma Pani dowody w postaci maili i smsów.. To także można jasno zakomunikować- że nie zamierza Pani tolerować podobnych zachowań i ze zamierza się zgłosić do odpowiednich instytucji.