Przestawienie krwawienia tabletkami Novynette

Od około 8 miesięcy przyjmuję novynette. Zrobiłam błąd, bo chciałam przestawić sobie termin krwawienia z odstawienia i zamiast skrócić przerwę tak jak pisali w ulotce to ja skróciłam przyjmowanie tabletek i po prostu odstawiłam je i zrobiłam przerwę trzy dni wcześniej. Wystąpiło skąpe krwawienie, ale boję się ze nie ma ochrony antykoncepcyjnej. Dziś tj, czwartego dnia przerwy mieliśmy stosunek zakończony wytryskiem w pochwie. Czy mogę zajść w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dobrze rozumiem, przyjęła Pani 3 tabletki mniej, tj. 18 sztuk. Jeśli zatem później nie wydłużyła Pani przerwy o te 3 dni (przerwa nigdy nie powinna trwać dłużej niż 7 dni), to nie ma powodów do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. W przyszłości proszę jednak pamiętać, by postępować zgodnie z informacjami z ulotki.