Przesunęłam miesiączkę, dlaczego mam plamienie po kilku dniach?

Witam, od pół roku biorę tabletki i do tej pory wszystko było w porządku. Po skończeniu ostatniego opakowania, tj. 7 dni temu, postanowiłam nie robić przerwy i rozpocząć nowe opakowanie. Teoretycznie nie powinno być krwawienia (bo przecież właśnie tego chciałam uniknąć), a tymczasem wczoraj zaobserwowałam plamienie, które dziś się lekko nasiliło. Co to oznacza i ile może potrwać? Dziękuję za odpowiedź, Z.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pominięcia 7-dniowej przerwy, podczas przyjmowania drugiego opakowania mogą występowac plamienia (nie świadczą one o zmniejszonej skuteczności tabletek antykoncepcyjnych). Są one mniej obfite od typowego krwawienia z odstawienia i samoistnie ustepują po kilku dniach.