Przesunięcie krwawienia przy tabletkach Vibin Mini

Dzien dobry, Prrzyjmuje tabletki Antykocepcyjne Vibin mini. Obecnie jestem na 4 tabletce placebo. Nie dostałam jeszcze okresu. Czy mogę zacząć brać tabletki z nowego opakowania juz teraz w celu przesuniecia terminu krwawienia o 4 dni?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Należy zażywać tabletki zgodnie z harmonogramem. Każda zmiana może wpłynąć na zmniejszenie ich skuteczności. W przypadku antykoncepcji hormonalnej dość często występują zaburzenia cyklu, nieregularne krwawienia. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, wskazana jest konsultacja u ginekologa.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Tak, może Pani skrócić okres przyjmowania tabletek placebo. Proszę pamiętać, że przy skróceniu poniżej trzech dni, krwawienie może się nie pojawić, mogą natomiast wystąpić plamienia lub krwawienie międzymiesiączkowe.

z poważaniem
Michał Kurek