Przesunięcie macicy i wynik USG

Witam. Na ostatnim USG dowiedziałam się,że moja macica jest przesunięta w lewo, mam tez po lewej stronie zrosty, czy może to wpływac na zajście w ciąże i utrzymanie jej? Dodam,ze raz już rodziłam. W badaniu przez powłoki brzuszne było widac na przedniej ścianie pod surowicówką 1cm mięśniaka, w badaniu transwaginalnym dr nie mogła go wychwycic czy to możliwe, aby w tym dokładniejszym badaniu nie był widoczny?

Lek. Tomasz Budlewski

Badanie usg jest bardzo subiektywne. Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.