Przesunięcie miesiączki, antykoncepcja od zaraz

Witam, mam wyjazd 11.04, akurat miesiączkę miałam dostać 12.04. Ginekolog przepisał mi plastry E..., które zaczęłam brać tydzień temu (02.04). Czyli niezgodnie, jak powinno się brać, podczas 1 dnia miesiączki. Mam pytanie - czy w tym momencie mogę zajść w ciążę, czy plastry normalnie spełniają swoją funkcję antykoncepcyjną? Pomimo że nie przykleiłam plastra według ulotki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przykleiła Pani plaster w inny dzień niż wskazuje ulotka, to w tym cyklu (oraz podczas 7-dniowej przerwy między cyklami) nie może Pani liczyć na pełną ochronę przed ciążą. Stosując plaster w tym czasie, uzyskała Pani przesunięcie miesiączki, ale antykoncepcja nie jest pełna... Powinna Pani stosować dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa) aż do następnego cyklu. W przeciwnym razie możliwa jest ciąża.

Pozdrawiam!