Przesunięcie okresu - czy to bezpieczne?

Witam. Chciałabym przesunąć okres o dwa tygodnie. Czy jest to możliwe? Skończyłam jedno opakowanie i zaczęłam brać tabletki z nowego opakowania bez przerwy 7-dniowej. Chciałabym przerwać branie ich po dwóch tygodniach, żeby nie mieć okresu na wyjazd. Czy mogę przestać je brać bez żadnych konsekwencji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych można przerwać w dowolnym momencie. Aby uniknąć działań niepożądanych pod postacią zaburzeń cyklu, zaleca się dokończenie opakowania. Dlatego proponuję przyjąć wszystkie tabletki z drugiego opakowania i wówczas zrobić 7-dniową przerwę.

Pozdrawiam