Przesunięcie okresu - jakie tabletki?

Witam. Moja kobieta ma mieć okres akurat w niesprzyjającym nam momencie (za około 10 dni). Co zrobić, żeby tego okresu nie miała, żeby się przesunął? Jakie powinna brać tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje sposób, w którym można nieco zmodyfikować czas wystąpienia krwawienia z odstawienia. Rozpoczęcie nowego blistra z pominięciem siedmiu dni przerwy powinno skutkować przesunięciem miesiączki. Można też dowolnie skrócić siedmiodniową przerwę - w zależności od preferowanego dnia wystąpienia krwawienia z odstawienia.

W okresie stosowania drugiego blistra bez wprowadzenia siedmiodniowej przerwy mogą wystąpić plamienia, a nawet krwawienie międzymiesiączkowe.

Takie postępowanie przy regularnym zażywaniu tabletek zgodnie z instrukcją nie powinno wpływać na skuteczność antykoncepcji. W razie wątpliwości proszę odwołać się do ulotki stosowanego leku.

Pozdrawiam serdecznie!